Ohřívač dětských lahví – ano nebo ne?

Mezi pomůckami ke kojení lze nalézt i různé druhy ohřívačů dětských lahví. Vyplatí se investovat do něj peníze? Je opravdu výborným pomocníkem v domácnosti s děťátkem? Pojďme se podívat na výhody používání ohřívače dětských lahví.

 

Co ten ohřívač dětských lahví vlastně je a jak funguje? Jedná se o jednoduché elektrické zařízení, které umožňuje ohřívat dětské láhve pomocí systému vodní lázně. V závislosti na modelu má výbava různé užitečné funkce. Do zařízení je třeba nalít správné množství vody. Jen tolik, aby se do ní vešla láhev s jídlem nebo kelímek. Nastavíme správnou teplotu, zapneme a čekáme. Když je jídlo určené pro děťátko dostatečně teplé, ohřívač se sám vypne nebo to signalizuje zvukem.

 

968-09

 

Mnohé maminky mají na ohřívač dětských lahví různé názory. Některé jsou toho názoru, že je to zbytečnost, jelikož se dá nahradit obyčejným hrncem s vodou, jiné si jej koupili, často jej používají a považují ho za velkou vymoženost. V první řadě, ohřívač dětských lahví se vyplatí koupit, zejména tehdy, pokud plní více funkcí, a nejen ohřívá mléko v láhvi. Multifunkční vybavení se vám bude hodit, i když vaše děťátko trochu podroste. Před koupí se proto vyplatí zkontrolovat, co od daného modelu můžete očekávat.

 

Tipy na ohřívače

 

Babyono Elektrický ohřívač a sterilizátor potravin Honey Natural Nursing

Babyono Elektrický ohřívač a sterilizátor potravin Honey Natural Nursing Bílý

Babyono Elektrický ohřívač jídla Natural Nursing s funkcí sterilizace 2v1 180 ml

 

968-05

 

Velmi užitečná je funkce rozmrazování, udržování tepla a možnost ohřevu pevných potravin, nejen těch v láhvi. Takové ohřívače jsou vybaveny vhodnými nádobami, které využívají systém ohřevu párou. Další funkcí, která stojí za pozornost, je termostat, který udrží určitou dobu stálou teplotu jídla a ten se automaticky vypne. Některé přístroje disponují také ochranou proti přehřátí. V neposlední řadě by dobrý ohřívač dětských lahví měl určitě disponovat i funkcí sterilizace, což maminkám usnadní práci při čištění a udržování dětských lahví či dudlíků.