Koupání je zábava – co si nezapomenout vzít k vodě?

V dnešní době nabízí koupaliště či jezera stále více aktivit pro dětičky a jejich rodiče. Pobyt u vody je výborná forma trávení volného času, a zároveň plavání je skvělý rozvojový trénink miminka. Je to také skvělý způsob, jak děťátko seznámit s vodou, díky čemuž bude pro něj naučit se plavat v budoucnosti přirozené. Pokud tedy zvažujete jít s miminkem někam k vodě, ať už je to koupaliště, jezero či moře, musíte pamatovat na několik důležitých bodů.

 

Při chystání výbavičky k vodě bychom v první řadě neměli zapomenout ručník pro děťátko, případně i župan. Pokud jdeme k vodě s větším, již chodícím děťátkem, nezapomínejme na vhodnou obuv, která je určena i do vody. Důležité je myslet také na vhodnou pokrývku dětské hlavičky. Po okoupání je dobré mít po ruce kosmetiku na mytí a krém na ošetření dětské pokožky, nezapomínáme ani na krém s ochranným faktorem. A v neposlední řadě potřebujeme koupací pleny.

 

pexels-yan-krukov-4668987

 

V dnešní době je na trhu k dostání množství jednorázových plenek vhodných ke koupání v bazénu. No proč používat plenu, která při koupání nasákne celá vodou a je pro děťátko tak velmi těžká? O zbytečném odpadu nemluvě. K dispozici jsou na trhu dostupné již i koupací pleny pro opakované použití. Jsou 100% voděodolné, vnitřní síťovina je příjemná a jemná na omak, takže dětskou pokožku nedráždí. Koupací pleny lze libovolně regulovat díky patentkám, takže jejich velikost snadno přizpůsobíme dítěti o hmotnosti od 3 do 12 kg. Zapínání na patentky také zaručí, že případným „obsahem“ plenočky nevyteče do vody.

 

Koupací pleny pro opakované použití jsou mnohem ekonomičtějším řešením a doporučují se především těm dětem, které nechodí k vodě jen občas, ale velkou část léta tráví u moře či jezera či absolvují s rodiči kurzy plavání. Příjemné materiály a barevné vzory jsou jejich další výhodou.

 

Kvalitní a praktické plenky na koupání, které lze nosit i na pláž naleznete i v naší nabídce babatkam.cz/pleny

 

 

Zdroj fotografie: @zoncoll